ПРО ПРОЄКТ

coming out of isolation

Coming Out of Isolation 2.0 — це спільний проєкт фонду ІЗОЛЯЦІЯ та ГО КиївПрайд, реалізований за підтримки Human Rights Fund, що має на меті подолання дискримінації, ксенофобії та упередженого ставлення до представників(ць) ЛГБТ+ спільноти в Україні.

За допомогою сучасного мистецтва проєкт покликаний неупереджено та критично говорити про різні, в тому числі й небінарні, гендерні ідентичності, сприяти видимості ЛГБТ+ людей, їхньому повноцінному та рівноправному включенню у суспільне життя.

Говорячи про ЛГБТ+, як медіа так і спеціалізована література зазвичай вдаються до терміну «ЛГБТ+ спільнота», щоб відобразити розмаїття сексуального і гендерного спектру. Однак цей термін призводить до узагальнення та гомогенізації групи, яка насправді є досить гетерогенною, розмаїтою.

В цій групи існують теоретичні розбіжності, вона складається з великої кількості індивідів, що часто дуже індивідуально визначають свою гендерну ідентичність. Важливими факторами самоідентифікації є соціальні обставини — освіта, рівень добробуту, регіон проживання, вік представників(ць) ЛГБТ+. Адже всі ці фактори суттєво впливають на рівень відкритості, прийняття себе та соціалізацію кожного окремого індивіда. За узагальненим описом через абревіатури часто втрачається розуміння того, що досвід кожної окремої людини є унікальним, особливим, хоча загальні проблеми, з якими найчастіше стикаються представники ЛГБТ+ спільноти — неприйняття, дискримінація, агресія — є типовими.

Тому фонду ІЗОЛЯЦІЯ та громадській організації КиївПрайд видається важливим говорити не про спільноту загалом, а про окремих суб’єктів, з яких вона складається, а також про соціальні обставини, за яких вони живуть.

Першим етапом проєкту стала місячна резиденція у фонді ІЗОЛЯЦІЯ для українських художниць і художників, режисерок і режисерів, які працюють з медіумом відео і хотіли створити відеороботи про різноманітні аспекти життя ЛГБТ+ людей. Можливість взяти участь у конкурсному відборі була надана всім учасницям і учасникам української арт сцени незалежно від їх віку, гендерної ідентичності та регіону проживання. За допомогою опен колу було обрано п’ять осіб.

За результатами резиденції у просторі креативної спільноти IZONE відбувся публічний пітчинг проєктів, а резидентки і резиденти отримали малі гранти у розмірі 50 тисяч гривень на реалізацію відеороботи. Протягом резиденції учасниці і учасники працювали над власними проєктами за менторської підтримки художниці Аліни Клейтман.

Під час резиденції відбулись воркшопи та лекції від запрошених лекторок і лекторів, серед яких художниця та режисерка Оксана Казьміна, арт-критикиня та режисерка Ута Кільтер, режисер Роман Блажан.

До Міжнародного дня боротьби проти гомофобії та трансфобії — 17 травня — фонд ІЗОЛЯЦІЯ в партнерстві з суспільним телеканалом UA: КУЛЬТУРА та громадською організацією «КиївПрайд» підготували спецпроєкт «Різність і рівність» , щоб привернути увагу до дискримінації, якої зазнають люди з різними сексуальними орієнтаціями і гендерною належністю.

Відеороботи, створені резидентками і резидентами проєкту Coming Out of Isolation 2.0, сприяють розширенню аудиторії та актуалізації зазначених питань в українському контексті.

Проєкт реалізовано за підтримки the Human Rights Fund Посольства Нідерландів в Україні.